SEVGİ ÜZERİNE

   
   

Sevgi, tüm güzel duyguların anasıdır... Tüm güzel duygular ondan doğar. Saygı, merhamet, sadakat, minnet sevginin bir sonucudur. Seven insan fedakârdır sevdiği için... Seven insan merhametlidir...

 

Allah ve onun yarattıklarını Allahtan ötürü sever.... Seven insan hoşgörülüdür. Ve seven insan bağışlayıcıdır.

 

İçlerinden çok azı hariç, sen onlardan hep hainlik görürsün. Bununla birlikte onları affet, ellerini tut. Çünkü Allah güzellik sergileyenleri sever. MAİDE SURESİ 13.

 

Hz. İsa’nın dediği gibi; ‘’ hiçbir karşılık beklemeden sevin... Sizi sevmeyenleri de sevin... Yalnızca bizi sevenleri seversek, ödülümüz ne olabilir ki ?...’’

 

Onlar bollukta ve darlıkta infak ederler. Öfkelerini yutanlardır onlar, insanları affedenlerdir. Allah, güzel düşünüp güzel davrananları sever. ALİ İMRAN SURESİ 134.

 

Sevgini olduğu yerde kötü duygular barınamaz. Öfke, kin, nefret yok olur gider. Antibiyotik gibidir sevgi.... Kötülüğü yok eder.

 

Ve anne sevgisi.... Kutsal bir sevgidir. Anne yavrusunun hatalarına rağmen onu affeder, görmezden gelir. Ve sever.

 

Ve evlat, ne kadar kötü bile olsa annesine laf söyletmez.

 

Biz insana, anne-babasına en güzel bir biçimde davranmasını, şunu söyleyerek önerdik: "Eğer onlar, hakkında hiçbir bilgin olmayan bir şeyle bana ortak koşman için seninle çekişirlerse, o takdirde onlara itaat etme. Yalnız banadır dönüşünüz. Nihayet ben size yapıp-ettiğiniz şeylerin haberini bildireceğim."  ANKEBUT SURESİ 8.

 

Anne sevgisi bizlere örnek olarak gönderilmiş kutsal bir sevgidir.

 

ALLAH YAR VE YOLDAŞINIZ OLSUN.

 

(Akın Örsmen 9.8.2005)

YOL GÖSTERİCİ

www.yolgosterici.com

 
   
         
   

GERİ DÖN