EN ACIMASIZ YARGIÇ

   
    Her insanın içinde bir yargıç vardır... Ama bazı insanlarda bu yargıç görev yapamaz paslanmıştır. Körelmiştir. Aslında vicdan sahibi olanlar için en acımasız yargıçtır o...

Bu fotoğraf 1994 yılında Kevin Carter tarafından Somalide çekilmişti. Önde Afrikalı bir çocuk açlıktan ölmek üzere ve arkada bir akbaba onu yemek için ölmesini bekliyor. Fotoğrafçı Kevin Carter, bu fotoğrafıyla Pulitzer ödülü almıştı. Kevin Carter üç ay sonra niye o çocuğa yardım etmek dururken sadece fotoğrafını çektim, bu ödül benim hakkım değil diye vicdan azabı yüzünden intihar etmişti. Ve bu haber o tarihte gazetelerde yayınlanmıştı.

İlginç bir haber var hürriyet gazetesinde.... Varın yorumu siz yapın...

 ‘Tecavüz edip öldürdük’     

 Hüseyin TÜCCAR-Ceyhun KÖSE, (DHA)

Bursa'da iki yıl önce kaybolan Hediye Çakal'ın katili, vicdan azabına dayanamayarak, "öldürdüğüm kız her gece rüyama giriyor" diyerek cinayeti itiraf etti.

İstanbul’da Onur Doğanyiğit ile hırsızlıktan yakalanan Turan Gümüş, rüyasında gördüğü kurbanı Hediye Çakal’ın vicdan azabına dayanamayıp, iki yıl önce işledikleri cinayeti itiraf etti.

VİCDAN azabı çeken hırsızlar, işledikleri cinayeti iki yıl sonra itiraf ettiler. İstanbul’da dört gün önce hırsızlıktan gözaltına alınan Turan Gümüş ve Onur Doğanyiğit, sorguları sırasında hırsızlık suçlarının yanısıra, iki yıl önce işledikleri cinayeti de açıkladılar. Gümüş, tecavüz ettikten sonra öldürdükleri Hediye Handan Çakal’ın, ölümünden kısa süre sonra rüyalarına girmeye başladığını söyleyip, ‘Nezaretteyken yine rüyama girdi, dayanamayıp itiraf ettim’ dedi. Hediye Handan Çakal, iki yıl önce Bursa’da ortadan kaybolmuş ve ö günden sonra 19 yaşındaki kızdan haber alınamamıştı. Dün iki hırsızın itirafı, Hediye’nin yaşadığı acı gerçeği ortaya çıkardı. Handan Çakal, iki sapık tarafından kaçırılmış, tecavüz edildikten sonra öldürülüp, kayalık bir bölgeye atılmıştı. HÜRRİYET 15.3.2005

EN YUMUŞAK YASTIK,... TEMİZ BİR VİCDANDIR....

ALLAH YAR VE YOLDAŞINIZ OLSUN

(AKIN ÖRSMEN 30.3.2005)

YOL GÖSTERİCİ

www.yolgosterici.com

 

   
         
   

GERİ DÖN