ALLAH'A DEĞER VERMEK

   
   

Hiç iş görüşmesine gittiniz mi bilmem. Genelde insanlar bir iş görüşmesine giderken temiz elbiselerini giyerler. Saçlarını tarar ve traş olurlar. Çünkü gittikleri makam onların dış görünüşüne dikkat eder ve bu gelen kişinin o kuruma verdiği önemin bir göstergesidir. Kişinin ilk görüşmede yarattığı iyi izlenim çok önemlidir.

 

Geçen hafta cuma namazında secdeye vardığımda önümde oturan kişinin çorap kokusu beni fazlasıyla rahatsız etti. Yer değiştirmek zorunluluğunu hissettim. Yanımdaki kişi de ayni şeyden rahatsız olmuş ki, o da benim gibi yer değiştirdi.

 

Toplumsal yaşantımızın en önemli kurallarından biri de başkalarını rahatsız etmeden davranmaktır. Ve cami gibi kutsal mekânlarda temiz olmak ve güzel davranışlar sergilemek, bulunduğumuz makama vermiş olduğumuz önemin bir göstergesidir.

 

Elbette ki Allah, sizin dış görünüşünüze değil, kalbinizin temizliğine değer verir. Fakat temiz ve güzel giyimli olmak sizin Allah’a vermiş olduğunuz değeri gösterir.

 

"Bir kimse Allah'ın katında yerinin ne olduğunu anlamak isterse, kendi kalbinde Allah'a verdiği değere baksın." Hz. Muhammed(S.A.V)

 

ALLAH YAR VE YOLDAŞINIZ OLSUN.

 

(Akın Örsmen 30.4.2009)

YOL GÖSTERİCİ

www.yolgosterici.com

 
   
         
   

GERİ DÖN