YARATIŞI DEĞİŞTİRMEK

   
   

"Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim. Onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de Allah'ın yaratışını/yarattıklarını değiştirecekler." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır. NİSA SURESİ 119.

 

Allah bir şeyi yaratırken kendi belirlediği bir takım ölçü ve kurallar koyar ve bu değerler o yaratılan için en ideal değerlerdir.

 

Bugün Japonlar küp şeklinde karpuz yetiştirdiler. Küp şeklinde bir karpuzun sakıncası nedir bilir misiniz ?  Depolamak ve saklamak….

 

Çünkü karpuz, yere temas ettiği noktadan çürür. Küp şeklindeki bir karpuzun yere temas noktası daha fazla olduğu için daha hızlı çürüme söz konusudur.

 

Günümüzde Allah’ın yaratışını değiştirilmesini çok açık örnekler ile görebiliriz.

 

Bazı kadınlar Allah’ın kendilerine vermiş olduğu güzelliği beğenmeyerek estetik ameliyat ile burunlarını, göğüslerini hatta dudaklarını düzelttirmektedirler. Hatta bazıları belleri daha estetik görünsün diye bellerinden ameliyat ile omur aldırtmaktadırlar.

 

Bunun tek bir nedeni vardır; kendilerini insanlara beğendirmek…

Yani insanların rızasını kazanmak…oysa önemli olan Allah’ın rızasını kazanmaktır.

 

İnsan vücudundaki tüm organlar, en ideal, ölçülü ve amacına uygun bir biçimde ergonomik olarak yaratılmıştır.

 

İnsanoğlu kendini bir yaratıcı gibi görerek, insanı kopyalamıştır.

 

Yaratan, yaratmayana benzer mi? Hiç düşünmüyor musunuz? NAHL SURESİ 17.

 

Yoktan bir şeyi var etmek ise yalnızca Allah’a mahsustur. İnsanoğlu yalnızca bir taklitçidir… hem de kötü bir taklitçi… yaratılmış olanı bozar. Aslından ve amacından uzaklaştırır.

 

Genetik mühendislerinin aşılama yolu ile ürettikleri güller, normal bir gül görünümündedir. Fakat, kokusu orijinali gibi değildir. Hormonlu bir domates, tarlada doğal yollarla üretilmiş bir domatesten daha iridir. Ama lezzet olarak aslı gibi değildir.

 

Allah bazı sebze ve meyvelerin yetişmeleri için dönemler belirlemiştir.

İnsanoğlu bu yaratış düzenini de değiştirmiştir. Bugün kış ortasında patlıcan bulabilirsiniz. Yada yazın ortasında portakal yiyebilirsiniz. Ama mevsiminde yetişen gibi ayni lezzeti vermez hiç biri…

 

İnsanoğlu dünyanın yaratışını da değiştirmeye çalışmaktadır. Ozon tabakasını delmiş, doğayı ve denizleri sürekli kirletmektedir. Konut yapıp rant kazanmak uğruna dünyanın ciğerleri olan ormanları katletmektedir. Hayvanların nesillerini tüketmektedir. Oysa bir türün yok oluşu onunla beslenen diğer türlerin yok oluşu demektir.  İnsan menfaatleri uğruna bunu umursamaz.

 

İşte Allah'ın yaratışı/yarattıkları! Hadi gösterin bana onun dışındakiler ne yaratmıştır? Hayır, hayır, zalimler açık bir sapıklık içindedirler. LUKMAN SURESİ 11.

 

ALLAH YAR VE YOLDAŞINIZ OLSUN.

 

(Akın Örsmen 21.8.2006)

YOL GÖSTERİCİ

www.yolgosterici.com

 

 
   
         
   

GERİ DÖN